(haberindeks) İstanbul, 02.09.2014, Dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından LACP (League of American Communications Professionals – Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi) tarafından her sene düzenlenen, faaliyet ve sürdürülebilirlik raporları alanındaki en üst düzey ödül olarak kabul edilen “2013 Vision Awards Competition” (2013 Vizyon Ödülleri Değerlendirmesi) sonuçlandı. ‘Dünyanın en iyi katılım bankası olma’ vizyonu ile hazırlanan Albaraka’nın 2013 Faaliyet Raporu, düzenlenen değerlendirmede dört ödül birden aldı.

Yaklaşık 24 ülkeden 1000’in üzerinde şirketin faaliyet raporunun değerlendirildiği “LACP 2013 Yılı Vizyon Ödülleri Değerlendirmesi”nde Albaraka'nın 2013 Faaliyet Raporu, ‘Ticari Banka Faaliyet Raporları’ kategorisinde ‘Altın Ödül’ alırken, ‘Türkiye’nin En 20 Raporu’ndan Biri’ ödülüne de layık görüldü. Ayrıca, bankanın bu raporu tüm sektörleri içeren “Dünyanın En İyi 100 Faaliyet Raporları” sıralamasında da 89. sırada yer alırken, EMEA Bölgesi ilk 80 Faaliyet Raporu listesinde 31. oldu.

Katılım bankası olarak faaliyet raporlarıyla Türkiye'yi önemli uluslararası ödül platformlarında zirvede temsil etmekten gurur duyduklarını kaydeden Albaraka Genel Müdürü Fahrettin Yahşi, “2012 yılında başlattığımız SİMURG dönüşüm programıyla ‘Dünyanın en iyi katılım bankası olma’ vizyonu doğrultusunda daha güçlü bir Albaraka için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi gibi nüfuzlu bir platformdan aldığımız ödül, Albaraka ailesini motive ederken, bu vizyona daha sıkı sarılmamızı sağlayacağı inancındayım. Albaraka olarak, 30. yılımızı kutlayacağımız 2015 yılında daha büyük başarılara imza atmayı hedefliyoruz.” açıklamasını yaptı.