(haberindeks) Istanbul, 20.06.2011, Özel Antalya Melekler Özel Eğitim Okulu, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımı ile hizmete açıldı. İşitme Engelli, Zihinsel Engelli ve Otistik olmak üzere 54 öğrenciye 7 eğitimci ile hizmet vermeye 1 Haziran’da başlayan okulun açılışına yoğun bir katılım oldu.

İLELERDEN ÜCRET ALINMAYACAK
Yıldız Mahallesi 217.Sokak’ta açılışı gerçekleştirilen ve Anadolu Üniversitesi İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümü mezunu olan Yağmur Ecem Su tarafından kurulan Özel Antalya Melekler Özel Eğitim Okulu’nda, Zihinsel engelliler Sınıf Öğretmeni, İşitme engelliler sınıf öğretmeni, psikolog ve yardımcı personel hizmet verecek. Okulda verilecek bireysel ve grup eğitim ücretini Milli Eğitim Bakanlığı karşıladığı için ailelerden ayrıca ücret alınmayacak. Açılış sonrası pasta kesilirken, hayır duası da edildi.

DERTLERİNE ORTAK OLUYORLAR
Okulun açılışını gerçekleştiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Her bireyin bu ülkede insanca yaşama hakkı olduğunu ve böyle hayırlı işlere imza atanlara destek olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi. Devletin bu ve benzeri eğitim kurumlarına engelli bireylerin topluma adaptasyonunda maddi destek sağladığını söyleyen Okulun kurucusu Yağmur Ecem Su da , “Hem yavrularımızı mutlu etmek hem de onların ailelerinin 1 yıl boyunca derdine ortak olmak üzere okulu açtık” diye konuştu.

MURATPAŞA’DA 10 EĞİTİM MERKEZİ VAR
Okul Müdürü Günay Uğurlu böyle bir kurumda yöneticilik yapmaktan gurur duyduğunu dile getirdi. Açılışta Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Kurumları Şube Müdürü Mehmet Karabacak da yer aldı. Alınan bilgiye göre Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde 10 adet eğitim ve rehabilitasyon merkezi bulunurken devletin toplam 2 bin 157 engelli birey eğitim masrafları için 800 bin TL aylık para ödediği, ailelere engelli birey için ise aylık 443 TL maaş bağlandığı kaydedildi.