(haberindeks) İstanbul, 03.09.2014, DHL bünyesinde yer alan hava ve deniz taşımacılığı uzmanı DHL Global Forwarding, Japonya’dan Türkiye’ye haftalık “deniz yolu parsiyel direkt servis" hizmetini başlattı. Yokohama Limanı’nı Türkiye’deki İstanbul Ambarlı Limanı'na doğrudan bağlayan bu yeni hizmet, Yokohama Limanı'nı Ambarlı Limanı'na 34 günde bağlayan mevcut deniz yolu taşımacılığı hizmetleriyle karşılaştırıldığında, sevkiyat süresini yaklaşık olarak 7 güne kadar kısaltıyor.

  DHL Global Forwarding Japonya Ülke Müdürü Mark Slade, “Türkiye’nin, sadece Avrupa’ya değil, Asya'nın merkezine ve Orta Doğu’ya da yakın olan stratejik konumu sebebiyle uluslararası bir aktarma merkezi olarak hareket etmesi beklenmektedir.

Japonya’dan Türkiye'ye gerçekleştirilen yeni ve rekabetçi LCL hizmeti ile, hem yeni gelişen Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya pazarlarına giriş yapmayı hem de işlerini büyütmeyi amaçlayan Japon müşterilerimize destek sağlamayı amaçlıyoruz." dedi.

  Yeni LCL hizmeti ile, Japonya'daki altı farklı limandan alınan kargolar Yokohama Limanı’nda birleştirilecek ve yeni direkt servisle birlikte müşteriler, Yokohama’dan 43 günde, Tokyo, Nagoya, Osaka ve Kobe’den 46 günde ve Hakata’dan 47 günde Ambarlı Limanı’na siparişlerini getirtebilecekler.

DHL, kurum içi toplam hacminin %97’den daha fazlasını taşıyan global bir ağ ile, kargo izleme hizmeti dahil olmak üzere tüm dünyada uygun ve süratli gümrükleme hizmeti sağlayan uzman bir ekibe sahiptir ve tüm tedarik zinciri ile sevkiyatları yöneterek, müşterilerine sürat, güven ve düşük maliyet önermektedir.