(haberindeks) Istanbul, 31.07.2011, Türkiye'de 8.000’i, dünyada 230’u aşkın ülkede 1.4 milyonu aşan akredite muhabir ve basın yayın kuruluşu ile online pazarlama ve halkla ilişkiler çalışması yapan haberindeks.com yayın hayatına başladı. Türkiye'nin ilk ve rakipsiz uluslararası basın ve halkla ilişkiler şirketi olan haberindeks.com, tüm şirketlerin potansiyel ve portföy müşterilerine ışık hızıyla geçilebilen bir köprü sunuyor.

ALPER İZBUL / AKREDITE BASIN DANIŞMANI / REDAKTÖR

Almanya’da çok başarılı bir online basın ve halkla ilişkiler şirketinin kurucuları tarafından hayata geçirilen haberindeks.com Türkiye’de yayın yaşamına rakipsiz olarak başladı. Hedef kitlenize ulaştırmak istediğiniz haber, bilgi ve tanıtım amaçlı çalışmalarınızı, 8.000’i aşkın Türk medya çalışanının da içerisinde bulunduğu geniş iletişim ağı ve tüm dünyada 1.4 milyonu aşan akredite haberci, editör ve basın yayın kuruluşu sayesinde dağıtan haberindeks.com'la müşteri portföyünüzü geliştirmek çok daha kolay. Türkiye'nin ilk online basın ve halkla ilişkiler şirketi haberindeks.com sayesinde özenle seçilmiş haber dağıtım ağının yanı sıra yüksek verimlilik sunan doğrudan pazarlama otomasyonu hizmetinden de yararlanabileceksiniz.

Misyon: Zor olanı kolaylaştırmak

Türkiye'de özellikle yeni kurulmuş şirketlerin veya KOBİ'lerin aktif basın çalışmaları yapmalarının maddi ve pratik zorluğu göz önüne alındığında haberindeks.com'un sağlayacağı yararlar kolaylıkla anlaşılabiliyor. Halkla ilişkiler şirketleriyle çalışmanın ya da bu iş için şirket bünyesinden eleman çalıştırmanın maliyeti dikkate alındığında haberindeks.com'un yarattığı avantajlar ortaya çıkıyor. İstediğiniz tanıtım metnini ya da şirketinizle ilgili haberleri tüm dünyada istediğiniz masa üstüne anında ulaştıran haberindeks.com sayesinde rakiplerinizle ilgili haberlere de ulaşbiliyorsunuz.

Ücretsiz kayıt imkanı ile bir çok avantaj kazanabilirsiniz.

Haberindeks.com'a kayıt olduğunuzda yararlanabileceğiniz neredeyse tüm işlevleri ücretsiz ve hiçbir yükümlülük altına girmeden hemen deneyebiliyorsunuz. Hiçbir yükümlülük altına girmemekle birlikte yine de sitenin sunduğu birçok avantajdan yararlanabiliyorsunuz. haberIndeks.com müşterisi olun ya da olmayın ücretsiz kurulum, resim, belge ve video gibi tüm dokümanlarınız dahil olmak üzere haberlerinizin yayını için size birçok imkan tanınıyor. Haberinizi basitçe e-posta yolu ile haber [ät}haberindeks [dot] com adresine gönderdiğinizde ücretsiz haber kurulum servisi tüm diğer detaylar ile ilgileniyor. Haberiniz size özel basın odanızda oluşturuluyor ve dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Haber yazabilir ya da haber yazdırabilirsiniz

Yeni müşteri kazanmak ve kendinizi en iyi biçimde ifade edebilmek için yazdığınız haberleri haberindeks.com’a göndermeniz yeterli oluyor. Ya da oluşturmak istediğiniz haber-tanıtım metinlerini klasik basın bildirisi ve açıklaması yöntemine ek olarak bugün tüm dünyada kullanılan "Social Media Release" (SMR) (Sosyal Medya Yayını) yöntemi ile  size sağlanan avantajlarla ister kendiniz yazıyorsunuz, isterseniz uzmanlaşmış editör kadrosu ve redaktörleri sayesinde haber yazma işini sizin yerinize haberindeks.com yapıyor.

Artık Herkes Sizden ‘Haber’dar Olacak

HaberIndeks Sayesinde haberleriniz, sizin sektörünüz ile ilgilenen tüm sektör muhabir ve editörlerinin ekranlarına doğrudan ulaşıyor. Ayrıca Almanya dağıtım ağı, redaksiyon ve çeviri hizmetleri sayesinde haberleriniz uluslararası arenada da yer alıyor. Küreselleşen dünyada kültürlerarası birleşme anlamında da büyük bir hizmet sağlayan haberindeks.com  farklı sektörlerin takibi gibi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.

Haberi Yazın – Haberi Yayın – Başarıyı Yaşayın

haberindeks.com, “Haberi Yazın – Haberi Yayın – Başarıyı Yaşayın” sloganı ile medya iletişimleri alanında adeta garanti vurgusu yapıyor. Size özel danışmanlık hizmeti ile çalışan haberindeks.com sayesinde şirketiniz yeni ufuklara yelken açacak ve her bütçeye uygun halkla ilişkiler ve pazarlama çözümlerine kavuşacak.

Haberindeks'in rakipsizline ilişkin bir değerlendirme:

1996 yılından bu yana Almanya’da online basın ve halkla ilişkiler hizmetleri yürüten Thomas Stauder, deneyimlerine dayanarak Türkiye'deki online basın ve halkla ilişkiler hizmetleri alanını şöyle değerlendiriyor: “Türkiye’de online basın ve halkla ilişkiler hizmeti konusundaki açıkları gördüğümde hem çok şaşırdım hem de bunun boyutlarını hayranlıkla izledim. Türkiye ve yurtdışında bulunan şirketlerin Türkiye’deki ve dünyadaki bilinirliklerini arttırabilmek için ödenebilir boyutlarda kalan kalifiye bir online dağıtım ağına ihtiyaçları vardır.”