(haberindeks) İstanbul, 06.03.2012, Değişen alışveriş alışkanlıkları, modaya ulaşma trendleri ve müşterilerinden gelen yoğun talepler üzerine bundan yaklaşık altı ay önce çalışmalarını başlatan Kemal Tanca; her yoğunluktaki talebe hızlı yanıt verebilecek, online alışverişi keyifli ve şık bir fırsata dönüştürebilecek online alışveriş sitesi kemaltancashop.com.tr’yi tamamladı. 300 adet model ayakkabının satışı ile hizmete giren kemaltancashop.com.tr’de açılışa özel her ziyaretçi için ilk alışverişin kargo bedeli 31 Mart’a kadar Kemal Tanca tarafından karşılanacak ve alışverişlerin tamamı %10 ekstra indirimli olacak.

Günümüzün modern kadın ve erkeklerinin alışveriş trendleri değişti

Kemal Tanca’nın online satış sitesi projesini başından beri koordine eden Genel Müdür Akın Altuğ süreçle ilgili şunları söyledi: “1950 yılında attığı ilk adımla şıklığın dünyasında en beğenilen, en sevilen, en güvenilen isimlerden biri oldu Kemal Tanca. Attığı her adımda, içinde bulunduğu zamanın modern beklentilerine hemen uyum sağlamakla kalmayıp herkese yeni yollar açacak örnek adımlar da attı. Ama zaman değişti.

Önceden mağazaya gelinir, ayakkabı ele alınır, giyilir, yürünür, uzun uzun bakılır, acaba nasıl görünüyor diye şöyle bir karşıdan tutulur öyle beğenilirdi. Oysa şimdi vakti hep az olan, hemen alması, hemen giymesi, hemen gitmesi gereken nesillerin takvimindeyiz. Müşterilerimiz de olan günümüzün modern kadın ve erkeklerinin alışveriş trendleri değişti. Onların kimliğine, yaşam tarzlarına uygun alışveriş ihtiyaçlarına cevap vermek için bu projeyi hayata geçirdik.”

Hedef 100 bin üye

Kemal Tanca’nın sayısı 100’e yaklaşa mağazalarında yıllık ortalama 750 bin ayakkabı satıldığını belirten Akın Altuğ ,“kemaltancashop.com.tr’nin açılışı mevcut Kemal Tanca müşterileri tarafından da heyecanla bekleniyordu, yıl sonuna kadar 100 bin üyeye ulaşacağımızı bekliyoruz.” dedi.  Akın Altuğ,  sitede sadece fırsat ürünlerinin değil, aynı zamanda sezon koleksiyonuna ait ürünlerinin de satışa sunulacağını ve çok yakın zaman da kemer, cüzdan gibi aksesuarları da ekleyeceklerini sözlerine ekledi.