(haberindeks) İstanbul, 15.09.2014, Türkiye ve dünyanın PC lideri Lenovo, her yıl Berlin’de düzenlenen ve dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarlarından biri olan IFA’da en yeni ürünlerini tanıttı. Ürünlerinin kalitesi ve tasarımları ödüllerle tescillenen Lenovo, bu yıl da geleneği bozmadı.

  Yoga dizüstü bilgisayar, Avrupa’nın en geniş bağımsız perakendeci birliği Euronics tarafından “Trend” ödülüne layık görüldü.

Yoga dizüstü bilgisayar 360° döndürülebilir dokunmatik ekranı ve 4 farklı kullanım moduyla, kafalardaki dizüstü bilgisayar algısını tamamen değiştiriyor. Sınırlara bağlı kalmayı reddeden Yoga, gün boyunca kullanıcısının moduna göre ister dizüstü, isterse de tablet şeklinde eşlik ediyor.

  Yüksek performansı, 15,5 mm inceliğindeki yapısı ve 1,38 kg. hafifliği ile taşıma rahatlığı sunan Yoga, sesli komutları da algılayıp kullanıcının söylediğini yapıyor.

Web kamerası komut girişi aygıtına dönüşen Yoga dizüstü bilgisayar ile  zahmetsizce sayfalar çevrilebiliyor, şarkılar ileri/geri sarılabiliyor, ses seviyesi ayarlanabiliyor.

  Yoga dizüstü bilgisayarın öne çıkan bir diğer özelliği ise 8 saate varan pil ömrü.

Güçlü hoparlörleri ve Dolby Home Theater kalitesi ile sıra dışı ses deneyimi yaşatıyor.