(haberindeks) İstanbul, 26.07.2012, Üniversiteye hazırlık maratonunun ardından girdikleri YGS ve LYS sonuçlarının açıklanmasıyla üniversite tercihi yapmak için Okan Üniversitesi’nin Tuzla Kampüsü’ndeki Tercih Merkezi’ne gelen üniversite adayları ve ailelerini, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan karşıladı. Öğrencilere, Girişimcilik konusunda bilgiler veren Okan, üniversitenin olanakları, Mezuniyete Hazırlık Dersi, Kariyer ve Yaşam Dersi ile yurtdışı öğrenci değişim programlarını anlattı. Üniversite adaylarının aileleriyle de görüşen Okan, doğru tercih yapabilmeleri konusunda üniversitedeki programlar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

“Samimi ve olumlu bir ortam”

Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü’ndeki Tercih Merkezi’ne gelen aileleri, üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan karşıladı. Bekir Okan’a üniversitenin Geomatik Mühendisliği Bölümü’nü tercih etmek istediğini belirten Berkay Gümüşel, Okan Üniversitesi hakkında birinci ağızdan bilgiler aldı. Okan Üniversitesi’ni ilk olarak internetten araştırdıklarını belirten Berkay Gümüşel’in babası Osman Gümüşel de, Bekir Okan ile yaptıkları görüşmenin ardından “Üniversitenin olanaklarını yerinde görmek ve kampüsü gezmek için buraya geldik. Bekir Bey’le konuşabileceğimiz aklıma gelmezdi. Böyle samimi ve olumlu bir ortamın yaratılması çok güzel. Oğlumun burs olanaklarından nasıl yararlanabileceğini, kariyer planında nelere dikkat etmesi gerektiğini Üniversitenin Mütevelli Heyet Başkanı’ndan öğrenmek inanılmaz bir şey. Bekir Bey’in bizimle görüştüğünü gittiğim her yerde anlatacağım” diye konuştu. 

“Kampüsünüze hayran kaldık”

Berkay Gümüşel’in annesi Jale Gümüşel ise üniversitenin Tuzla Kampüsü’nü çok beğendiklerini belirterek Bekir Okan’a “Kampüsünüze hayran kaldık. Hem doğal ortamı, spor merkezi, fakültelerin konumları, yaşam merkezi çok güzel. Çocuklarımızın hem eğitim alabileceği hem de sosyal aktivitelerini yerine getirebilecekleri bir kampüs” dedi. Tercih Merkezi’ne gelen öğrenci ve ailelerine üniversitede verilen Girişimcilik Dersi’nden bahseden Bekir Okan, “Kendi alanlarında başarılı işadamlarını öğrencilerle bir araya getirerek nasıl başarılı olduklarını anlattırıyoruz. Her sene öğrencilerin ilk Girişimcilik Dersi’ni ben veriyorum. Biz nasıl başardık onu anlatıyor, onların nasıl başarılı olabileceklerinin yollarını gösteriyoruz” dedi. Hukuk Bölümü’nde okumak isteyen bir öğrencinin anne ve babasıyla da konuşan Okan, “Biz donanımlı avukatlar yetiştirmeyi hedefledik. Sektöre baktığınızda Çince veya Rusça bilen avukatlar var mı? Bulmanız neredeyse imkansız. Biz İngilizce’nin yanında Rusça, Çinçe ve Arapça dillerinden birini daha öğrencilerimize öğretiyoruz. Bu şekilde daha nitelikli olarak buradan mezun oluyorlar” diye konuştu. Bekir Okan, Okan Üniversitesi mezunlarının sadece Türkiye’de değil dünyada iş bulabilecek niteliklere sahip olduğunu söyledi. Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan Tercih Dönemi’nin son günü olan 3 Ağustos 2012 Cuma gününe kadar günün belirli saatlerinde üniversite adayları ve aileleriyle bir araya gelmeye devam edecek.