(haberindeks) İstanbul, 16.04.2012, Öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimin yanı sıra sosyo-kültürel gelişime de büyük önem veren Okan Üniversitesi, düzenlediği liselerarası yarışmalarla genç yeteneklere eşsiz eğitim fırsatları sunuyor. ‘Okan Üniversitesi Liselerarası Stil Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Türkiye’nin en dinamik üniversitesinde burslu eğitim görme imkanına sahip olacaklar.

Türk yükseköğrenim hayatında ilklerin öncüsü olan Okan Üniversitesi, düzenlediği ‘Liselerarası Stil Yarışması’ ile yetenekli ve gelecek vaat eden genç tasarımcılara eşsiz bir fırsat sunuyor. Ülkemizde ve dünyada her geçen yıl daha da büyüyüp gelişen bir sektör olan moda tasarımı ve styling konusuna öğrencilerin dikkatini çekmeyi ve yetenekleri ile eğitimlerine destek olmayı hedefleyen Okan Üniversitesi, yarışmada dereceye girecek olan ilk 3 öğrenciye sırasıyla yüzde 100, yüzde 50 ve yüzde 25 burs imkanı sunuyor. 'En başarılı ve özgün giyim stil yaratımı' konulu yarışmaya katılmak ve yaratıcılıklarını sergilemek isteyen tüm lise öğrencileri 15 Mayıs 2012 tarihine kadar www.okandayarisiyorum.com sitesinden yarışmayla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Moda tasarımına ilgi duyan ve özgün stiller geliştirebilen lise öğrencileri için hazırlanan ‘Liselerarası Stil Yarışması’ ile öğrenciler kendilerini ifade etme şansını yakalıyor. Tasarım ve stil dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüride, Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Vardar, Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü Koordinatörü İdil Tarzi, Moda Tasarımcıları Derneği Üyesi Özlem Kaya, WGSN Türkiye, Orta Doğu ve Yunanistan Bölge Müdürü Müjde Abdiş, moda editörü ve stylist Melis Perez, stil ikonu Didem Antebi ve dünya çapında Lanvin for H&M blog yarışmasının kazananı Zetfashion blogunun kurucusu Zuhal Okçu bulunuyor.

Okan Üniversitesi’nin sunduğu fırsatlarla hayallerinizi gerçekleştirin ve bu kez de kendinizi ödüllendirin.

Yarışma Akışı:

  • 15 Mayıs 2012 – Son başvuru tarihi
  • 23 Mayıs 2012 – Jüri değerlendirme tarihi
  • 28 Mayıs 2012 – Yarışma sonuçlarının açıklanması