(haberindeks) İstanbul, 04.09.2012, Panasonic’in, 103 inç profesyonel 3D gözlüksüz ekranı ve ekran üzerindeki İnteraktif Çok Görüşlü 3D Sistemi ilk kez görücüye çıktı. Panasonic ayrıca, yeni nesil yayın sistemi SUPER Hi-VISION için 145 inçlik ekran paneli1 ve dünyanın en küçüğü olacak 20 inçlik 4K2K IPSα LCD paneli2 geliştirme çalışmaları yaptığını da açıkladı.

Panasonic, geliştirdiği İnteraktif Çok Görüşlü 3D Sistemi ve dünyanın en büyük3 gözlüksüz 3D ekranıyla 3D teknolojilerini daha da etkileyici bir gerçeklik duygusu sağlayabilecek düzeye taşıyor. 3D sektöründe yeni kurumsal çözümler olan her iki sistem de IFA 2012 fuarında sergilendi. 

Panasonic’in fuarda tanıttığı yeni İnteraktif Çok Görüşlü 3D sistemi sayesinde bir objenin görüntüsü dokunmatik bir panel aracılığıyla çoklu açılardan kontrol edilebiliyor. Bu özellikle kullanıcı objeyi 3D Full HD olarak istediği boyutta ve açıdan görebiliyor. Bu sistem genellikle sağlık, eğitim ve sanat alanlarında kullanılıyor. 

Dünyanın En Büyük Gözlüksüz 3D Plazma Ekranı

Bu ekran, etkileyici 3D görüntüleri 103 inçlik gözlüksüz bir plazma ekranda (dünyanın en büyük ekranı) izlemeye imkan tanıyor. Görüntüleri, mevcut paralaks bariyerli gözlüksüz 3D ekranlara nazaran daha yüksek bir çözünürlükle ve daha yüksek kalitede gösterebiliyor. 

Panasonic ayrıca daha gerçekçi görüntü deneyimlerine ulaşmak için başka yüksek netlikte ekranların gelişimine de katkıda bulunarak, bu yıl yeni nesil yayın sistemi SUPER Hi-VISION için 145 inçlik ekran paneli4 geliştirmek üzere Japon devlet televizyonu Japan Broadcasting Corporation (NHK) ile birlikte çalışıyor.

Bu gelişmelerin yanı sıra Panasonic, dünyanın en küçüğü olacak, 20 inçlik 4K2K IPSα LCD panel5 geliştirme çalışmaları da yapıyor.