(haberindeks) İstanbul, 13.08.2014,  Reebok sponsorluğunda 25 – 27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen 2014 Reebok CrossFit Games’teki zorlu yarışın sonunda, Rich Froning Jr. ve Camille Leblanc-Bazinet Dünyanın En Fit Erkeği ve Kadını unvanlarını kazandı. Los Angeles’taki yarışta zorlu bir mücadele veren ve dünyanın en iyi CrossFit atletlerini geçen Froning Jr. ve Leblanc-Bazinet, Carson, California StubHub Center’daki yoğun kalabalığın önünde birinciliğe ulaştılar.

  Bugüne kadarki en zor yarışta, fazlasıyla fiziksel güç gerektiren 13 aktivite boyunca erkekler kategorisindeki liderlik sıralaması tam altı kez değişti.

Froning Jr. yarışı, ikinciliği alan yeni CrossFit atleti Mathew Fraser (US) ve üçüncü olan tecrübeli atlet Jason Khalipa (US)’dan alarak arka arkaya olmak üzere dördüncü kez Dünyanın En Fit Erkeği oldu. Beş yıldır CrossFit Games’te mücadele veren Leblanc-Bazinet ise bu sene podyumda en üst sırada yerini aldı. 2011 ve 2012 Reebok CrossFit Games şampiyonu Annie Thorisdottir (İzlanda) ikinci olurken, favoriler arasında gösterilen Julie Foucher (US) ise yarışı üçüncü olarak bitirdi.

“Bu yılki CrossFit Games’e, bireysel olarak benim son yılım olacağını bilerek ve en iyi noktada bırakma isteği ile girdim” diyen Froning Jr. şöyle devam etti: “Bu seneki yarış, bugüne kadarki en zorlu yarıştı ve bu zorlu mücadele boyunca beni destekleyen aileme, taraftarlarıma ve Reebok’a minnettarım.
2011 yılından beri CrossFit Games’e isim sponsoru olan Reebok, her yıl fitness’a yatırım yapmaya devam ediyor. Reebok bu yıl toplam para ödülü tutarını da tam $1,750,000’a yükseltti ve bireysel dalda birinci olanlar da $275,000’lık ödüle sahip oldu. 2014 yılı aynı zamanda en iyi 20 erkek ve kadın atletin de para ödülü kazandıkları ilk yıl oldu.

  Yarış boyunca atletler, yeni Reebok CrossFit Nano 4.0 dahil olmak üzere, Reebok tekstil ürünleri ve ayakkabıları ile yarıştılar.

CrossFit atletlerinin yardımıyla tasarlanan Nano 4.0 modeli, sağladığı esneklik, dayanıklılık, stabilite, nefes alabilirlik ve CrossFit sporuna özel fonksiyonelliği ile en ideal fitness ayakkabısı olarak gösterildi.

2014 Reebok CrossFit Games ile ilgili daha fazla bilgi almak ve liderlik sıralamasının tamamına ulaşmak için http://games.crossfit.com adresini ziyaret edebilirsiniz.